Philips X116

Philips X116
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1
Мрежа 3G
ОбјавенДекември 2010
Големина
Димензии108.3 x 46.7 x 13.2 mm (4.26 x 1.84 x 0.52 in)
Тежина79.5 g (2.79 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии176 x 220 пиксели, 2.0 инчи (~141 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка microSD, до 4GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна VGA, 640x480 пиксели
Опции
Видео Не
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоFM radio
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0
ИгриДа
Боја Сива

 

- MP3/AAC+ player
- Говорно бирање/мемо
- Организер
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1050 mAh
Во мирување До 850 часа
РазговорДо 8 часа