Philips D812

Philips D812
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии109.6 x 55.2 x 14 mm (4.31 x 2.17 x 0.55 in)
Тежина125 g (4.41 oz)
Дисплеј
ТипTFT отпорен екран на допир, 65K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 3.2 инчи (~146 ppi густина на пиксели)
 

- Препознавање на пишување

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна130 MB
Слот за картичка microSD, до 8GB, 2 GB вклучени
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Црна

 

- MP3/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1100 mAh
Во мирување До 100 часа
РазговорДо 3 часа 10 мин