Philips D813

Philips D813
7.0
7.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3G
ОбјавенТрет квартал на 2011
Големина
Димензии113 x 56 x 15.6 mm (4.45 x 2.20 x 0.61 in)
Тежина121 g (4.27 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 56K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 3.2 инчи (~146 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна130 MB
Слот за картичка microSD, до 8GB, 2 GB вклучени
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSДа
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Сребрена

 

 
- MP3/WAV/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1300 mAh
Во мирување До 140 часа
РазговорДо 4 часа