Philips V726

Philips V726
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3G
ОбјавенДекември 2011
Големина
Димензии110 x 57 x 14.3 mm (4.33 x 2.24 x 0.56 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.2 инчи (~180 ppi густина на пиксел)
 

- Touchpad

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна200 MB меморија
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црно/Сива

 

- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Преглед на документ
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 2100 mAh
Во мирување До 1000 часа
РазговорДо 15 часа