Philips W920

Philips W920
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
ОбјавенДекември 2011
Големина
Димензии128 x 70 x 12.9 mm (5.04 x 2.76 x 0.51 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна180 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црно/Златна

 

- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Преглед на документ
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1280 mAh
Во мирување До 400 часа
РазговорДо 12 часа