Philips T539

Philips T539
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3G TD-SCDMA
ОбјавенНоември 2012
Големина
Димензии131 x 68 x 11.2 mm (5.16 x 2.68 x 0.44 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна180 MB меморија, 512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна/Златна

 

- SNS интеграција
- CMMB mobile TV
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Преглед на документ
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1630 mAh
Во мирување До 240 часа
РазговорДо 6 часа