Philips W832

Philips W832
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
ОбјавенНоември 2012
Големина
Димензии131 x 67.5 x 11 mm (5.16 x 2.66 x 0.43 in)
Тежина170.5 g (6.00 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи (~245 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB (2 GB достапна за користење) меморија
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANДа, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Сива

 

- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Преглед на документ
- Говорно мемо
- Преглед и едитирање на слика
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 2400 mAh
Во мирување (2G) / До 683 часа (3G)
Разговор (2G) / До 11 часа (3G)