Nokia Lumia 505

Nokia Lumia 505
7.5
7.0
6.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900
ОбјавенДекември 2012
Големина
Димензии118.1 x 61.2 x 11.3 mm, 76 cc (4.65 x 2.41 x 0.44
Тежина131 g (4.62 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 65K бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.7 инчи (~252 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДо 85.6 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 7.8
CPU800 MHz
RAM256 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Црвена, Пинк

 

- SNS интеграција
- MP3/WAV/eAAC+/WMA player
- MP4/H.264/H.263/WMV player
- 7GB слободна SkyDrive меморија
- Едитирање на видео/слика
- Прелистувач/Уредувач на документи
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1300 mAh (BP-3L)
Во мирување До 670 часа (2G) / До 600 часа (3G)
РазговорДо 7 часа 30 мин (2G) / До 7 ч