Acer Iconia Tab B1-A71

Acer Iconia Tab B1-A71
7.5
7.5
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии197.4 x 128.5 x 11.3 mm (7.77 x 5.06 x 0.44 in)
Тежина320 g (11.29 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии600 x 1024 пиксели, 7.0 инчи (~170 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8/16 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v4.0
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна VGA, 640x480 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM512 MB
GPSДа
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Po 2710 mAh батерија
Во мирување
Разговор