ZTE Groove X501

ZTE Groove X501
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 850 / 1700 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенНоември 2012
Големина
Димензии118.6 x 62.5 x 13.9 mm (4.67 x 2.46 x 0.55 in)
Тежина127.6 g (4.48 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.2 инчи (~180 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна1 GB меморија
Слот за картичка microSD, до 32 GB, 4 GB вклучени
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да, 352x288
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU800 MHz
RAM512 MB
GPSДа
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст (Swype)
Батерија
ТипLi-Ion 1500 mAh батерија
Во мирување До 300 часа
РазговорДо 5 часа