ZTE V887

ZTE V887
5.0
5.0
6.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенНоември 2012
Големина
Димензии148 x 78 x 10.3 mm (5.83 x 3.07 x 0.41 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 5.0 инчи (~187 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push mail, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Бела

 

- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Calendar, Google Talk
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување -
Разговор-