ZTE Avid 4G

ZTE Avid 4G
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1700 / 1900 / 2100
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенДекември 2012
Големина
Димензии124 x 65.5 x 11.9 mm (4.88 x 2.58 x 0.47 in)
Тежина148.8 g (5.22 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна4 GB (2.3 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G -
WLANДа
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- Активно уништување на звукот
- MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail,
- YouTube, Google Talk, Picasa 
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
ТипLi-Ion 1730 mAh батерија
Во мирување До 260 часа
РазговорДо 4 часа