BlackBerry Q10

BlackBerry Q10
9.0
9.7
8.3
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 9.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии119.6 x 66.8 x 10.4 mm (4.71 x 2.63 x 0.41 in)
Тежина139 g (4.90 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 720 пиксели, 3.1 инчи (~328 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да
Додатоци
OSBlackBerry 10 OS
CPUDual-core 1.5 GHz Cortex-A9
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM, BBM 6
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела

 

- SNS интеграција
- BlackBerry мапи
- Организер
- Преглед на слика
- Преглед за документи
- MP3/WMA/WAV/eAAC+/FlAC player
- DivX/XviD/MP4/WMV/H.263/H.264 player
- Гласовно бирање/пораки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1800 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 10 часа