BlackBerry Z10

BlackBerry Z10
8.1
7.9
8.0
Вкупно гласови: 17
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 8.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - сите верзии
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - STL100-1
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии130 x 65.6 x 9 mm (5.12 x 2.58 x 0.35 in)
Тежина137.5 g (4.83 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии768 x 1280 пиксели, 4.2 инчи (~355 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual band
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, 2 MP, [email protected]
Додатоци
OSBlackBerry 10 OS
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM, BBM 6
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела

 

- SNS интеграција
- HDMI port
- BlackBerry мапи
- Организер
- Преглед на слика
- Преглед за документи
- MP3/WMA/WAV/eAAC+/FlAC player
- DivX/XviD/MP4/WMV/H.263/H.264 player
- Гласовно бирање/пораки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1800 mAh батерија
Во мирување До 312 часа
РазговорДо 10 часа