Nokia Asha 310

Nokia Asha 310
10
7.0
8.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3G
ОбјавенФевруари 2013
Големина
Димензии109.9 x 54 x 13 mm, 67 cc (4.33 x 2.13 x 0.51 in)
Тежина103.7 g (3.63 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 65K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 3.0 инчи (~155 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични, WAV, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар1000 контакти
ПовициДа
Интерна20 MB, 128 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB, 2/4 GB вклучени
 
Податоци
GPRSДo 85.6 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да, 176x144@10fps
Секундарна Не
Додатоци
OS
RAM64 MB
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS, FM снимање
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Златна

 

- SNS апликации
- WAV/MP3/WMA/eAAC+ player
- MP4/WMV/H.263/H.264 player
- Организер
- Преглед/Едитирање на слика
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1110 mAh батерија (BL-4U)
Во мирување До 600 часа
РазговорДо 17 часа