HTC Butterfly

HTC Butterfly
7.5
5.0
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 6.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
ОбјавенДекември 2012
Големина
Димензии143 x 70.5 x 9.1 mm (5.63 x 2.78 x 0.36 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD3 екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB (11 GB достапна на користање)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi ho
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps, стерео звук reс., стабилизација на видео
Секундарна Да, 2.1 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean), планирано да се надгради со v4.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.5 GHz Krait
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- Dropbox (25 GB меморија)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- TV-out (via MHL A/V link)
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Организер
- Прелистувач/едитирање на документ
- Прелистувач/едитирање на слика
- Говорно бирање/мемо/команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1530 mAh батерија што не се отстранува
Во мирување
Разговор