HTC One

HTC One

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

Продажна цена

8.1
8.0
8.1
Вкупно гласови: 59
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 7.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Објавен2013, Фебруари
Големина
Димензии137.4 x 68.2 x 9.3 mm (5.41 x 2.69 x 0.37 in)
Тежина143 g (5.04 oz)
Дисплеј
ТипСупер LCD3 capacitive екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 4.7 инчи (~469 ppi пиксел density)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар/
Повици/
Интерна32/64 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 

 Beats Audio 

Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBYes, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 4 MP, 2688 x 1520 pixels, autofocus, LED flash
Опции
Видео Да, 1080p@30fps, HDR, stereo sound rec., video stabilization
Секундарна Да, 2.1 MP, 1080p@30fps, HDR
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean), можна надградба на v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.7 GHz Krait 300
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црн, Сив, Црвен

 

- SNS интеграција
- Dropbox (25 GB)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- TV-out (via MHL A/V link)
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Организес
- Прелистувач на документи
- Photo viewer/editor
- Voice memo/dial/commands
- Predictive text input
Батерија
Тип фиксна, Li-Po 2300 mAh батерија
Во мирување -
Разговор-