Samsung I9500 Galaxy S IV

Samsung I9500 Galaxy S IV

Продажна цена

  • Samsung I9500 Galaxy S IV
  • Ledikom - 20.900 ден.
6.8
6.9
6.9
Вкупно гласови: 71
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенМарт 2013
Големина
Димензии136.6 x 69.8 x 7.9 mm
Тежина130g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 4.99 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар/
Повици/
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G /
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direc
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL), USB стандард
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, 2 MP, [email protected]
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.8 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Бела, црна

- S-Voice јазични команди
- Smart Stay следење на очите
- Dropbox (50 GB )
- Active noise cancellation with dedicated mic
- TV-out (via MHL A/V link)
- SNS интеграција
- MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC player
- Организатор
- Едитирање на слики/видео
- Прелистувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
- Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовно бирање/мемо/команда
- Предвидливо внесување на текст (Swype)

Батерија
Тип Li-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување
Разговор