Nokia 301

Nokia 301
6.7
6.7
6.5
Вкупно гласови: 6
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 6.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - RM-840, RM-841
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - RM-840, RM-839
Објавен2013, Фебруари
Големина
Димензии114 x 50 x 12.5 mm, 104.2 cc (4.49 x 1.97 x 0.49 i
Тежина102 g (3.60 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна256 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Yes QVGA@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OS
RAM64 MB
GPSНе
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриДа
Боја Црна, жолта, бела

 

- SNS апликации
- WAV/MP3/WMA/eAAC+ player
- MP4/WMV/H.263/H.264 player
- Организер
- Преглед/Едитирање на слика
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1110 mAh батерија (BL-4U)
Во мирување До 888 h (2G) / До 936 h (3G)
РазговорДо 20 часа (2G) / До 6 часа (3