Nokia Lumia 720

Nokia Lumia 720
7.6
8.0
8.0
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Објавен2013, Фебруари
Големина
Димензии127.9 x 67.5 x 9 mm, 78 cc (5.04 x 2.66 x 0.35 in)
Тежина128 g (4.52 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
 

Corning Gorilla Glass 2

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици/
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSClass B
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 6.7 MP, 2848 x 2144 pixels, Carl Zeiss optics, autofocus, LED flash
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP, 720p@30fps
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 8
CPUDual-core 1 GHz
RAM512 MB RAM
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела, црвена, жолта, црна

 

- SNS апликации
- WAV/MP3/WMA/eAAC+ player
- MP4/WMV/H.263/H.264 player
- Организер
- Преглед/Едитирање на слика
- Предвидливо внесување на текст
- 7GB бесплатен простор на SkyDrive
Батерија
Тип
Во мирување До 520 h (3G)
РазговорДо 23 h 20 min (2G) / До 13 h