Motorola RAZR D1

Motorola RAZR D1
7.0
6.0
6.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
ОбјавенМарт 2013
Големина
Димензии110 x 59 x 11 mm (4.33 x 2.32 x 0.43 in)
Тежина110 g (3.88 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB меморија
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 with EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1936 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, 480p
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPU1 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела

 

 
- Analog/ Digital TV tunner
- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa
- Организер
- Преглед за документи
- Преглед за слики
- Гласовно бирање/пораки/команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-lon батерија 1785 mAh
Во мирување -
Разговор-