Motorola RAZR D3

Motorola RAZR D3
7.0
6.5
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
Објавен2013, Март
Големина
Димензии119.3 x 59.8 x 9.8 mm (4.70 x 2.35 x 0.39 in)
Тежина120 g (4.23 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB меморија
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, Wi-Fi Direct
BluetoothДа, v4.0 со EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да, 1.2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела

 

- Analog/ Digital TV tunner
- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa
- Организер
- Преглед за документи
- Преглед за слики
- Гласовно бирање/пораки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување -
Разговор-