Sony Xperia Z

Sony Xperia Z

Продажна цена

  • Sony Xperia Z
  • Ledikom - 17.800 ден.
6.8
6.7
6.5
Вкупно гласови: 25
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - C6602, C6603
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100 - C6603
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии139 x 71 x 7.9 mm (5.47 x 2.80 x 0.31 in)
Тежина146 g (5.15 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi ho
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 13.1 MP, 4128x3096 pixels, autofocus, LED flash, check quality
Опции
Видео Да, [email protected], video stabilization, HDR, check quality
Секундарна Да, 2.2 MP, [email protected]
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean), planned upgrade to v4.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.5 GHz Krait
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Виолетова

 

- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac player 
- Едитирање на слики/видео
- Прелистувач на документи
- Гласовно бирање/команди/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Li-lon 2330 mAh батерија која не се менува
Во мирување До 550 h (2G) / До 530 h (3G)
РазговорДо 11 h (2G) / До 14 h (3G)