Sony Xperia SP

Sony Xperia SP
7.7
7.7
7.5
Вкупно гласови: 23
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100 - C5303
Мрежа 4GLTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - C5303
SimMicro-SIM
Објавен2013, Март
Големина
Димензии130.6 x 67.1 x 10 mm (5.14 x 2.64 x 0.39 in)
Тежина155 g (5.47 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.6 инчи (~319 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB (5.8 GB за корисникот)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 86 kbps
EDGEДо 237 kbps
3G /
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps, видео стабилизатор, проверка на квалитетот
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.7 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Црвена

- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

Батерија
ТипLi-Ion 2370 mAh батерија
Во мирување До 635 h (2G) / До 734 h (3G)
РазговорДо 10 h 25 min (2G) / До 19