Sony Xperia E

Sony Xperia E
6.4
6.1
5.5
Вкупно гласови: 17
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - C1505
SimMini-SIM
Објавен2012, Декември
Големина
Димензии113.5 x 61.8 x 11 mm (4.47 x 2.43 x 0.43 in)
Тежина115.7 g (4.06 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 2 прста
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребаници
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB (2 GB за корисникот)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 86 kbps
EDGEДо 237 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, проверка на квалитет
ОпцииGeo-tagging
Видео Да, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPU1 GHz Cortex-A5
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Пинк, Бела

- SNS интеграција
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV плеер
- Прелистувач на документи
- Преглед/Едитирање на слика

Батерија
Тип Li-Ion 1530 mAh батерија
Во мирување До 530 h (2G) / До 530 h (3G)
РазговорДо 6 h 12 min (2G) / До 6 h 18