LG Optimus L7 II P710

LG Optimus L7 II P710
6.7
7.1
7.0
Вкупно гласови: 22
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
SimДа
Објавен2013, Фебруари
Големина
Димензии121.5 x 66.6 x 9.7 mm (4.78 x 2.62 x 0.38 in)
Тежина118 g (4.16 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G /
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, D
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-tagging
Видео Да, FWVGA@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1 GHz Cortex-A5
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM радио
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела

 SNS интеграција
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV плеер
- Прелистувач на документи
- Едитор на слики

Батерија
Тип
Во мирување (2G) / До 800 h (3G)
Разговор (2G) / До 12 h (3G)