Nokia Asha 210

Nokia Asha 210
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 1900 - RM-926900 / 1800 - RM-925
Мрежа 3G
SimOptional Dual SIM (Mini-SIM)
Објавен2013, Април
Големина
Димензии111.5 x 60 x 11.8 mm, 76.3 cc (4.39 x 2.36 x 0.46
Тежина97.3 g (3.42 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар1000 контакти
ПовициДа
Интерна64 MB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 32
EDGEClass 32
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v2.1 со EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да, QCIF@10fps
Секундарна Не
Додатоци
OS
RAM32 MB
GPSНе
РадиоStereo FM radio with RDS; FM recording
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Жолта, Црна, Бела, Црна, Пурпурна

 

- SNS апликации
- MP4/H.263/WMV player
- MP3/WAV/WMA/AAC player
- Организер
- Гласовно мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1200 mAh батерија (BL-4U)
Во мирување До 1104 часа
РазговорДо 12 часа