Sony Xperia E dual

Sony Xperia E dual
8.8
7.8
7.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - C1605
SimDual SIM (Mini-SIM)
Објавен2012, Декември
Големина
Димензии113.5 x 61.8 x 11 mm (4.47 x 2.43 x 0.43 in)
Тежина115.7 g (4.06 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 2 прста
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребаници
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB (2 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 86 kbps
EDGEДо 237 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, проверка на квалитет
ОпцииGeo-tagging
Видео Да, VGA
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
CPU1 GHz Cortex-A5
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Златна

 

- SNS интеграција
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player
- Едитирање на слика/видео
- Преглед на документ
- Гласовно мемо/бирање
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
Тип Li-Ion 1530 mAh батерија
Во мирување До 530 h (2G) / До 530 h (3G)
РазговорДо 6 h 12 min (2G) / До 6 h 18