Sony Xperia ZL

Sony Xperia ZL
7.3
7.3
7.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - C6502, C6503, C6506
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - C6502, C6506
Мрежа 4GLTE 700 / 850 / 1700 / 1900 / 2100 - C6506
SimMicro-SIM
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии131.6 x 69.3 x 9.8 mm (5.18 x 2.73 x 0.39 in)
Тежина151 g (5.33 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 10 прста
Заштита за екранотОтпорен на удари и на гребаници
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДо 70.4 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 13 MP, 4128x3096 пиксели, автофокус, LED блиц, проверка на квалитет
ОпцииГео-тагирање, фокус со дипир, детекција на лице,стабилизација на слика, HDR, панорама
Видео Да, 1080p@30fps, видео стабилизација, проверка на квалитет
Секундарна Да, 2 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean), planned upgrade to v4.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.5 GHz Krait
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Црвена

 

- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac player
- Едитирање на слика/видео
- Преглед на документ 
- Гласовно мемо/бирање
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Батерија Li-Ion 2370 mAh која не се менува
Во мирување До 500 h (2G) / До 500 h (3G)
РазговорДо 10 h (2G) / До 13 h (3G)