Sony Xperia Tablet Z LTE

Sony Xperia Tablet Z LTE
8.6
8.2
8.2
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
SimMicro-SIM
Објавен2013, Февруари
Големина
Димензии266 x 172 x 6.9 mm (10.47 x 6.77 x 0.27 in)
Тежина495 g (1.09 lb)
Дисплеј
ТипLED-backlit LCD, екран на допир, 16M бои
Димензии1200 x 1920 пиксели, 10.1 инчи (~224 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 10 прста
Заштита за екранотОтпорен на удари и на гребаници
Звонење, тонови
ТипNA
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotsp
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 8.1 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус
ОпцииГео-тагирање, фокус со дипир, детекција на лице,стабилизација на слика, HDR
Видео Да, 1080p@30fps, HDR
Секундарна Да, 2.2 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean), може да се надгради до v4.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.5 GHz Krait
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела

 

- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Xvid/DivX/MKV/WMV/MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Едитирање на слика/видео
- Преглед на документ 
- Гласовно мемо/бирање
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
ТипБатерија Li-Ion 6000 mAh која не се менува
Во мирување До 1230 h (2G) / До 1270 h (3G)
РазговорДо 10 h (multimedia)