Sony Xperia L

Sony Xperia L
8.2
8.1
8.1
Вкупно гласови: 21
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - C2104, C2105
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - C2105
SimДа
Објавен2013, Март
Големина
Димензии128.7 x 65 x 9.7 mm (5.07 x 2.56 x 0.38 in)
Тежина137 g (4.83 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 854 пиксели, 4.3 инчи (~228 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 4 прста
Заштита за екранотОтпорен на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB (5.8 GB достана за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 85.6 kbps
EDGEДо 237 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со дипир, детекција на лице,стабилизација на слика, HDR, панорама
Видео Да, 720p@30fps, видео стабилизатор, HDR
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Црвена

 

- SNS интеграција
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player
- Едитирање на слика/видео
- Преглед на документ 
- Гласовно мемо/бирање
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
Тип Li-Ion 1750 mAh батерија
Во мирување До 498 h (2G) / До 454 h (3G)
РазговорДо 8 h 30 min (2G) / До 9 h (3