Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925
8.4
8.3
8.2
Вкупно гласови: 13
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - сите верзии
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - RM-892, RM-893
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - RM-892
SimMicro-SIM
Објавен2013, Мај
Големина
Димензии129 x 70.6 x 8.5 mm, 78 cc (5.08 x 2.78 x 0.33 in)
Тежина139 g (4.90 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~332 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 2
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSClass B
EDGEClass B
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotsp
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, Carl Zeiss оптики, оптичка стабилизација на слика, автофокус, двоен-LED блиц
ОпцииPureView технологија, гео-тагирање, фокус со допир
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP, 720p@30fps
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 8
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Сива

 

 
- SNS интеграција
- Active noise cancellation with dedicated mic
- 7GB бесплатна SkyDrive меморија
- MP3/WAV/eAAC+/WMA player
- MP4/H.264/H.263/WMV player
- Едитирање на слика/видео
- Преглед/Едитирање на документ
- Гласовно мемо/команда/бирање
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипБатерија Li-Ion 2000 mAh (BL-4YW) која не се менува
Во мирување До 432 h
РазговорДо 18 h 20 min