HTC First

HTC First
5.0
5.3
5.3
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 700 / 1700 / 2100
SimMicro-SIM
Објавен2013, Април
Големина
Димензии126 x 65 x 8.9 mm (4.96 x 2.56 x 0.35 in)
Тежина123.9 g (4.34 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.3 инчи (~342 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-tagging, touch focus, face detection
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.6 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.4 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоTBD
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела, Црна, Црвена, Сина

 

- SNS интеграција
- Dropbox (25 GB)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- TV-out (via MHL A/V link)
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Организер
- Прелистувач на документи
- Едитор за слики
- Voice memo/dial/commands
Батерија
Тип
Во мирување До 432 h
РазговорДо 14 h 20 min