LG Optimus F5 P875

LG Optimus F5 P875
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4G LTE
SimДа
Објавен2013, Фебруари
Големина
Димензии126 x 64.5 x 9.3 mm (4.96 x 2.54 x 0.37 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot,
BluetoothДа
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 pixels
ОпцииGeo-tagging
Видео Да
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM1 GB RAM
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела

 

- SNS интеграција
- Dropbox (25 GB)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- TV-out (via MHL A/V link)
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Организер
- Прелистувач на документи
- Едитор за слики
- Гласовни команди
Батерија
ТипLi-Ion 2150 mAh
Во мирување
Разговор