ZTE Director

ZTE Director
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1700 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
SimНе се менува
Објавен2013, Април
Големина
Димензии118.1 x 62.5 x 12.2 mm (4.65 x 2.46 x 0.48 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, LED блиц
ОпцииGeo-tagging
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPU1 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна
- SNS интеграција
- MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст (Swype)
Батерија
ТипБатерија Li-Ion 1500 mAh
Во мирување До 350 часа
РазговорДо 6 часа