ZTE Blade C V807

ZTE Blade C V807
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimMini-SIM
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии124 x 64 x 11 mm (4.88 x 2.52 x 0.43 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
ОпцииGeo-tagging
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push mail, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна
 
- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Li-Ion 1600 mAh батерија
Во мирување
Разговор