ZTE Open

ZTE Open
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 7.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
SimMini-SIM
Објавен2013, Февруари
Големина
Димензии114 x 62 x 12.5 mm (4.49 x 2.44 x 0.49 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2 GB вклучени
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, dual-band
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
ОпцииGeo-tagging
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSFirefox OS
CPU1.0 GHz Cortex-A5
RAM256 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Сина, Портокалова
- SNS интеграција
- MP3/eAAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264/H.263/WMV player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Li-Ion 1200 mAh батерија
Во мирување
Разговор