ZTE Grand Memo V9815

ZTE Grand Memo V9815
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
Мрежа 4G LTE
SimДа
Објавен2013, Февруари
Големина
Димензии8.5 mm тенок
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
ДимензииTBD, 5.7 инчи
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotsp
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.5 GHz Krait 400
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна
- SNS интеграција
- Активно уништување на звукот
- TV-out (via MHL A/V link)
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Батерија Li-Ion 3200 mAh која не се менува
Во мирување
Разговор