ZTE Geek

ZTE Geek
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimДа
Објавен2013, Април
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.0 инчи (~294 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да
Секундарна Да, 1 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна
- SNS интеграција
- Активно уништување на звукот
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Li-Ion 2300 mAh батерија
Во мирување
Разговор