ZTE Grand X2 In

ZTE Grand X2 In
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
SimДа
Објавен2013, Maj
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANДа
BluetoothДа
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да
Секундарна Да, 1 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Сина
- SNS интеграција
- Активно уништување на звукот
- MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk
- Организер
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипБатерија Li-Ion 2000 mAh
Во мирување
Разговор