ZTE Vital

ZTE Vital
7.0
6.5
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
Мрежа 4GLTE 1900
SimДа
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии142 x 71.4 x 10 mm (5.59 x 2.81 x 0.39 in)
Тежина154 g (5.43 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.0 инчи (~294 ppi густина нан пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, 4032 x 3224 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да
Секундарна Да, 1 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна
- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2500 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 15 часа