Acer Liquid Z2

Acer Liquid Z2
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimOptional Dual SIM (Mini-SIM)
Објавен2013, Февруари
Големина
Димензии110 x 62.5 x 12.3 mm (4.33 x 2.46 x 0.48 in)
Тежина110 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи (~165 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3 MP/ 5 MP
ОпцииГео-тагинг, фокус со допир
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.1 (Jelly Bean)
CPU1 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Црна/Бела
- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- MP4/H.264/H.263 player
- Прелистувач на документи
- Организер
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст (Swype)
Батерија
ТипLi-Ion 1300 mAh батерија
Во мирување До 450 часа
РазговорДо 4 часа