Acer Liquid E2

Acer Liquid E2
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Liquid E2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimOptional Dual SIM
Објавен2013, Април
Големина
Димензии131 x 68 x 9.9 mm (5.16 x 2.68 x 0.39 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи (~245 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-tagging
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.1 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела
- SNS интеграција
- Активно уништување на звукот
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- MP4/H.264/H.263 player
- Прелистувач на документи
- Организер
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст (Swype)
Батерија
ТипLi-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување До 450 часа
РазговорДо 9 часа