Acer Iconia Tab A1-810

Acer Iconia Tab A1-810
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
SimНе
Објавен2013, Април
Големина
Димензии208.7 x 145.7 x 11.1 mm (8.22 x 5.74 x 0.44 in)
Тежина410 g (14.46 oz)
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1024 пиксели, 7.9 инчи (~162 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v4.0
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус
ОпцииGeo-tagging
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна
- SNS интеграција
- HDMI port
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Прелистувач на документи
- Организер
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипБатерија која не се отстранува Li-Lon 4960mAh
Во мирување До 350 часа
РазговорДо 10 часа (multimedia)