Acer Liquid S1

Acer Liquid S1
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA - сите верзии
SimOptional Dual SIM
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии-
Тежина195 g (6.88 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.7 инчи (~258 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-tagging
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.5 GHz Cortex-A7
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Бела
- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/AAC player
- MP4/H.264/H.263 player
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Организер
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
Тип Li-Ion 2400 mAh батерија
Во мирување
Разговор