BlackBerry Q5

BlackBerry Q5
9.0
7.0
7.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 6.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
Мрежа 4G LTE
SimДа
Објавен2013, Maj
Големина
Димензии120 x 66 x 10.8 mm (4.72 x 2.60 x 0.43 in)
Тежина120 g (4.23 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 720 пиксели, 3.1 инчи (~328 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииДа
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 2 MP, 720p
Додатоци
OSBlackBerry 10 OS, може да се надгради до v10.1
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM, BBM 6
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Црвена
- SNS интеграција
- BlackBerry maps
- Прелистувач на документи
- Организер
- Прелистувач на слики
- MP3/WMA/WAV/eAAC+ player
- MP4/WMV/H.263/H.264 player
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Батерија Li-Ion 2180 mAh која не се менува
Во мирување
Разговор