HP Slate 7

HP Slate 7
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
SimНе
Објавен2013, Февруари
Големина
Димензии197.1 x 116.1 x 10.7 mm (7.76 x 4.57 x 0.42 in)
Тежина372 g (13.12 oz)
Дисплеј
ТипFFS+ LCD екран на допир, 16M бои
Димензии600 x 1024 пиксели, 7.0 инчи (~170 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.6 GHz Cortex-A9
RAM1 GB
GPSНе
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM, RSS
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црно/Сребрена, Црвена
- SNS интеграција
- MP4/DivX/Xvid/H.264/H.263/WMV player
- MP3/WAV/eAAC+/WMA/AC3/Flac player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипБатерија која не се менува
Во мирување
РазговорДо 5 часа (медиа)