HTC One Dual Sim

HTC One Dual Sim

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

6.5
6.5
6.5
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
SimDual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии137.8 x 69.3 x 10.4 mm (5.43 x 2.73 x 0.41 in)
Тежина156 g (5.50 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD3 екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 4.7 инчи (~469 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 2
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна32 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 4 MP, 2688 x 1520 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции1/3'' големина на сензор, 2�m големина на пиксел, симултано HD видео и слики, гео-тагинг, детекција на лице и насмевка, опционен стабилизато
Видео Да, 1080p@30fps, 720p@60fps, HDR, стеро и звучно снимање, видео стабилизатор
Секундарна Да, 2.1 MP, 1080p@30fps, HDR
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean), да се надгради со v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.7 GHz Krait 300
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Сребрена
- SNS интеграција
- Dropbox (25 GB меморија)
- Активно уништување на звукот
- TV-out (via MHL A/V link)
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC player
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Организер
- Прелистувач/Едитирање на слика
- Прелистувач/Едитирање на документ
- Гласовно бирање/мемо/команди
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
ТипБатерија Li-Po 2300 mAh која не се менува
Во мирување До 500 h (2G) / До 480 h (3G)
РазговорДо 27 h (2G) / До 18 h (3G)