HTC Desire 200

HTC Desire 200

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

7.5
6.5
7.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimMini-SIM
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии107.7 x 60.8 x 11.9 mm (4.24 x 2.39 x 0.47 in)
Тежина100 g (3.53 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS
CPU1 GHz
RAM 512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела
- SNS интеграција
- Dropbox (25 GB меморија)
- Активно уништување на звукот
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC плеер
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Организер
- Прелистувач/Едитирање на слика
- Прелистувач на документ
- Гласовно бирање/мемо/команди
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
Тип
Во мирување До 821 h (2G) / До 693 h (3G)
РазговорДо 10 h 50 min (2G) / До 7 h 2