Sony Xperia Z Ultra

Sony Xperia Z Ultra
8.4
8.4
8.4
Вкупно гласови: 20
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - all versions
Мрежа 4GLTE 700 / 850 / 900/ 1700 / 1900 / 2100 / 2600 - C6806
SimMicro-SIM
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии179.4 x 92.2 x 6.5 mm (7.06 x 3.63 x 0.26 in)
Тежина212 g (7.48 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 6.4 инчи (~344 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотShatter proof и стакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL), USB стандард
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус
ОпцииГео-тагирање, фокус на допир, стабилизација на слика, HDR, панорамски слики
Видео Да, [email protected], стабилизација на видео, HDR
Секундарна Да, 2 MP, [email protected]
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 2.2 GHz Krait 400
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Виолетова
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- DivX/Xvid/MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac player
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитор за слики
- Гласовни бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипБатерија Li-lon 3050mAh која не се менува
Во мирување До 790 h (2G) / До 820 h (3G)
РазговорДо 14 h (2G) / До 16 h (3G)